Strona główna...  Galeria...  Linki...  Kontakt...  Jeste¶ na odmianach...
 Uprawa...  Ochrona...  Sadzonki...


 

CAMAROSA - odmiana amerykańska, średnio wczesna. W naszych warunkach klimatycznych plonuje umiarkowanie obficie. Posiada owoce duże, stożkowate, intensywnie czerwone, z silnym połyskiem, bardzo jędrne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, soczyste, aromatyczne, smaczne. Rośliny są mało podatne na białą plamistość liści oraz średnio podatne na czerwoną plamistość liści i mączniaka prawdziwego truskawki. Wadą jest bardzo duża wrażliwość roślin na wertycyliozę. Rośliny mogą także łatwo wymarzać w czasie zimy.
HONEOYE - odmiana amerykańska, bardzo wczesna - idealna do uprawy przy¶pieszonej!!! . Owoce bardzo duże, regularne, żywoczerwone, równomiernie dojrzewaj±ce nawet ostatnie s± atrakcyjne. Odmiana odporna na szar± ple¶ń i choroby li¶ci, wytrzymała na mróz. Wyróżnia się wysok± plenno¶ci± - sprawdzona w warunkach polskich.
KENT - odmiana kanadyjska, wczesna - nadaje się do uprawy przy¶peszonej . Wyróżnia się wysok± plenno¶ci± i bardzo dużymi owocami. Owoce ponadto s± smaczne i bardzo dobrze znosz± transport. Barwa owoców od jasnoczerwonej do czerwonej z silnym połyskiem. Kent dojrzewa w tym samym czasie co Kama, jest jednak bardziej plenny i ma większe owoce niż Kama.
SENGA SENGANA - niemiecka odmiana o ¶redniej porze dojrzewania i dużej plenno¶ci. Owoce s± duże i ¶rednie, póĽniej drobniej±ce intensywnie czerwone, smaczne. ¬le znosi transport lecz dobrze się szypułkuje. Wytrzymała na mrozy ale bardzo podatna na szar± ple¶ń. Idealna do celów przetwórczych.
DUKAT - odmiana ¶rednio-póĽna, bardzo plenna. Owoce duże i ¶rednie. Skórka błyszcz±ca, intensywnie czerwona. Owoce smaczne i jędrne, dobrze znosz±ce transport; nadaj± się do zamrażania i przetwórstwa.
ELSANTA - idealna odmiana do uprawy sterowanej. Odmiana holenderska zalecana zarówno do uprawy w gruncie, jak i pod osłonami. Odmiana wczesna, bardzo plenna. Owoce bardzo duże i duże żywo czerwone z połyskiem. Największ± zalet± tej odmiany s± bardzo jędrne, twarde owoce, odporne na szar± ple¶ń .
MARMOLADA - odmiana włoska o ¶rednio-wczesnej porze dojrzewania owoców. Odmiana bardzo plenna, owoce bardzo duże, pierwsze jakby w kształcie wachlarza czy grzebienia. Owoce regularne, intensywnie czerwone, z połyskiem. Smakiem i wielko¶ci± owoców przewyższa Elsantę i jest od niej bardziej odporna na choroby.
Wszystkie zamieszczone zdjęcia s± własno¶ci± autora - nie wolno ich kopiować ani rozpowszechniać bez jego wiedzy i zgody.